MENÜ  

Çocukla Tatile Giderken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

7 Haziran 2017 2

Tatile gitmek her zaman oldukça keyiflidir. Ancak bazı durumlarda biraz daha dikkatli ve özenli bir şekilde yola çıkmanız gerekir. Bireysel olarak çıkacağınız tatillerde rahatlıkla cüzdanınız, telefonunuz ve bazı özel eşyalarınız yanınızda olduğu zaman eksiklerinizi gittiğiniz yerden de tamamlayabileceğiniz düşüncesi ile rahat davranabilirsiniz. Çocuklarınızla çıktığınız tatillerde bu rahatlığa sahip olamayacağınızı bilmelisiniz.

baba çocuk tatilde

Çocuklar bazı eşyaları olmazsa rahat edemeyebilirler ya da size kalitesini, güvenilirliğini ya da konforunu sorgulayacağınız bir alışverişi tatil esnasında yapmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle bazı detaylara dikkat ederek tatilinizin keyfini tam anlamıyla çıkarmanız mümkündür.

Çocukların İlgisini Unutmayın

Çocuklar her ne kadar kolay oyalanabilen, çevresine merakla bakan bireyler olsalar da ilgileri kısa sürede dağılabilir. Tatiliniz boyunca çocuğunuzun sıkılmasını ve bu sıkıntıdan dolayı aile olarak sorun yaşamayı istemiyorsanız oyuncak konusunda bonkör davranmanız gerekir.

çocuk kumsal ve ananas

Eşyaları hazırlarken çocuğunuzdan yardım almanız hem onun tatile olan ilgisini yüksek tutar hem de sorumluluk almasını sağlar. Çocuğunuza yanına almak istediği eşya olup olmadığını sorabilir ya da seçeceğiniz eşyalarına birlikte karar verebilirsiniz. Çocuğunuz için ayrı bir valiz hazırlayarak ona özel tüm eşyaları bir arada tutmaya özen gösterirseniz büyük bir karmaşadan kurtulursunuz. Çocuğunuz 3-4 yaşından büyükse kendi valizinin sorumluluğunu alması ve eşyalarını kendisi çıkarması için teşvik edebilirsiniz.

Mutlaka Listeniz Olsun

Tatile gitmeden önce çocuğunuz yoksa bile bir liste yapmanız gerektiği tavsiye edilir. Çocuğu olan kişiler içinse liste çok daha etkilidir. Hem çocuğunuz hem de kendiniz için gerekli eşyaların ve ilaçların listesini çıkarırken bir yandan yolculuk esnasında ihtiyaç duyabileceklerinizi de listeleyin.

karpuz yiyen çocuk

Araba ile yolculuk yapacaksanız güneşlik, uçakla yolculuk yapacaksanız yolculuk süresini yetecek seyahat aktiviteleri için oyuncak almak gibi tatilinize özel detayları atlamayın.

Rutini Bozmayın

Tatile gidiyor ve biraz olsun rahat davranmak istiyor olabilirsiniz. Yetişkinler tatilde uyku ve yemek düzenini rahatlıkla bozabilir ancak çocuklar bu konuda çok daha hassastır. Uyku ve yemek düzeni bozulan çocuğunuzun huysuz ve mutsuz olacağını aklınızdan çıkarmayın.

uyuyan sevimli bebek

Siz kendi düzeninizi istediğiniz gibi şekillendirirken bunu çocuğunuzun alışkanlıklarını değiştirmeden yapmayı deneyin. Uykusu için vazgeçilmez eşyalarını, dinlediği CDleri ya da okunmasından keyif aldığı kitapları yanınızda taşıdığınız zaman sadece birkaç parça eşya daha taşımız olursunuz. Bu eşyaları taşımak ise size bütün tatiliniz boyunca fazladan huzur ve rahatlık sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun.

Site Creation by Sirius Interactive