MENÜ  

İstanbul'a Yakın Gezilecek Yerler

13 Haziran 2017 4

Beyaz yakalıların şehirden kaçma arzusu ile İstanbul ve çevresinde yer alan, sessiz ve doğa ile iç içe olmanın mümkün olduğu her yer öne çıkıyor. İnsanlar şehirden kaçmak, kafa dinlemek, farklı bir gün geçirmek ya da tertemiz bir hava soluyarak buz gibi bir kaynak suyu içmenin hayalini kuruyor. İstanbul’a yakın ve hafta sonu kaçamaklarını unutulmaz kılacak pek çok yerleşim yerini uzun süre keyifle gezebilirsiniz.

Sapanca

İstanbul’a 90 dakika mesafede olan Sapanca Gölü şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor.

sapanca golu

Bölgenin sakin havası nedeniyle yoğunlaşan SPA merkezleri de yorgunluktan her anlamda arınmayı sağlayacak bir konsept oluşturuyor. Bölgede dolaşmak oldukça keyifli olduğu için göl kıyısında yer alan Kırkpınar Köyü, Maşukiye, Kirazlı ve Kuzu Yaylası gezmekten büyük keyif alacağınız ve doğaya doymanızı sağlayacak yerler arasında bulunuyor.

Ağva

Bir dönemin trend tatil lokasyonu şimdilerde ise müdavimleri ağırlayan Ağva upuzun kumsalı ile mevsim fark etmeksizin talep görüyor.

agva nehir

İstanbul’un kuzey kıyısında yer alan ve yeryüzünde bulunan cennet olarak adlandırılan Ağva hafta sonu kaçamaklarının vazgeçilmez adresi olma özelliğini taşıyor. Bölgede denize girmek için Kilimli ve Kadırga koylarını tercih edebilirsiniz. Kamp yapma imkanı da bulunan bu koylarda denize girmek oldukça keyifli. Ağva’nın geri kalan kesimlerinde ise Göksu deresinin Karadeniz’e açılan kıyıları olmasından ötürü denize girerken biraz daha dikkatli olmak gerekiyor.

Yenimahalle

2 günlük bir yolculuğa çıkmak ve birbirinden keyifli biraz geçmişte kalan biraz da sıcak bir kasabayı ziyaret etmek isterseniz Sakarya Karasu’da bulunan Yenimahalle nokta atışı bir seçim olur.

karasu yenimahalle

Buraya uğradıktan sonra Acarlar Longozu’nu ziyaret edebilir ve nesli tükenen hayvanlara nasıl görkemli bir şekilde ev sahipliği yaptığına şahit olabilirsiniz. Osmanlı döneminden kalma evleri görmek ve Arnavut kaldırımlı sokaklarda biraz geçmişe gitmek için Taraklı Kasabası’nı da Yenimahalle ile birlikte ziyaret edebilirsiniz.

Şile

Türkiye’nin en geniş gövdeli deniz fenerinin yer aldığı Şile, her derdinizi unutabileceğiniz sevimlilikte bir balıkça kasabası.

sile denizfeneri

Taze ve leziz balıkların tadını çıkarırken Ağlayan Kaya’nın eşsiz manzarasında sadece kendinizle baş başa kalabilirsiniz.

Adalar

Hepsi birbirinden güzel ve eşsiz Adalar insanlara İstanbul’u en sessiz hali ile izleme şansı veriyor.

buyukada

İstanbul’a bu kadar yakınken bir o kadar uzak olma hissinin en güzel yaşandığı yer olan adalar keyifli hafta sonu kaçamaklarının, pazar kahvaltılarının ve kafa dinlemenin en güzel adreslerinden birisi oluyor. Adalar her zaman İstanbul’a en yakın ve sakin olması sebebiyle hafta sonları kalabalık olabiliyor. Sessizliğin ve huzurun keyfini çıkarmak için Adalar kaçamağının hafta içi yapılması çok etkili olabilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun.

Site Creation by Sirius Interactive