MENÜ  

Tatile Giderken Bavul Hazırlama Önerileri

30 Mayıs 2017 1

Tatil insanları heyecanlandıran, planlaması da en az gitmesi kadar güzel olan bir nefes alma molasıdır. Yoğun geçen bir dönemin bütün yorgunluğunu atmanın hayali ile gideceğiniz tatilinizin sizin için büyük bir eziyete dönüşmesi ise sandığınızdan daha kolay olabilir. Size yük oluşturacak, temel ihtiyaçlarınızı karşılamayacak bir bavul ile yola çıkarsanız oldukça eziyetli bir tatilin kapısını aralamış olursunuz. Ufak öneriler ile bavulunuzu ihtiyacınıza göre ne eksik ne de fazla bir şekilde hazırlayarak tatil keyfinizi katlayabilirsiniz.

Liste Yapın

Tatil için nasıl plan yapıyorsanız bavulunuz için de plan yapın. Tatile çıkmadan 15-20 gün önce listenizi hazırlamaya başlarsanız üzerine düşünme fırsatınız olur. Bu sayede ihtiyacınız olmayan eşyaları almak yerine sadece ihtiyacınız olanları alabilir hatta unuttuklarınızı da kolayca hatırlayabilirsiniz.

liste tutmak

Listenizi yaparken kıyafetlerinizi de parça parça yazmayı unutmayın. 3 günlük bir tatilde üzerinizde her gün farklı bir kıyafet olsa bile en fazla 7-8 parçaya ihtiyaç duyarsınız. Bu sayede sizinle sadece taşınacak kıyafetleri taşımaktan kurtulursunuz.

Kurtarıcı Kıyafetler

Hava durumundan emin değilseniz ya da sürprizli bir mevsimde yolculuk yapıyorsanız Birden fazla kıyafet seçmek zorunda olmadığınızı unutmayın. Çift katlı ve birbirinden ayrılan yağmurluklu ceketler, tek bir fermuar hareketi ile şort olan pantolonlar emin olamadığınız havalarda bavulunuzda yer almanın hakkını verecek ürünler arasında yer alır. Bu tür pratik kıyafetlerle birlikte sade kıyafetlerinizi de tatil bavuluna yerleştirebilirsiniz. Örneğin askılı siyah bir elbiseyi sandaletlerle giydiğiniz zaman sahilde yürüyebilir, topuklular ve takılar ile tamamladığınız da ise akşam yemeğine gidebilirsiniz. Bu sayede her aktivite için ayrı bir kıyafet almamış olursunuz.

Bavul Yerleştirme Sanatı

Doğru yerleştirilen bir bavula her şey sığar. Kırışma ihtimali olan kıyafetlerinizin kırışmaması da aynı şekilde doğru yerleşim ile mümkündür. Ayakkabıların içine sokulan çoraplar yer tasarrufu ile birlikte ayakkabı koruması da sağlar.

cimlerde bavul

Bavulun ayrı bir bölmesi varsa bu alanı kırışacak kıyafetler için ayırabilirsiniz. Her alanı etkili bir şekilde değerlendirdiğiniz zaman bavulunuz çok daha zor dağılır ve sandığınızdan çok daha fazla eşya alır.

Lens Kutuları Toplayın

Tatile çıkarken en büyük sorunlardan birisi kozmetik ürünler olur. Kocaman bir makyaj çantası ya da büyük boy tıraş sonrası bakım ürünlerini valize atmak size sadece yük olur. Seyahat boy ürünleri mutlaka tercih etmelisiniz. Eğer seyahat boy bulamayacağınız ürünleriniz varsa lens kutularına birkaç gün yetecek kadar doldurup kolayca taşıyabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun.

Site Creation by Sirius Interactive