MENÜ  

Türkiye'deki En İyi Festivaller

9 Mayıs 2017 3

Festival denildiğinde aklımıza büyük ve coşkulu eğlence alanları gelse de, aslına bakarsanız ülkemiz yöresel festivalleri de hesaba kattığımızda oldukça renkli bir coğrafyaya sahip.

Müzik, tiyatro, film festivalleri ile başlayıp yöresel olarak devam eden festivaller cenneti ülkemize hep birlikte göz atmaya ne dersiniz?

İstanbul Uluslararası Film Festivali

Türkiye’nin en köklü film festivallerinden biri olma unvanına sahip olan festival, 1982’den beri film severleri bir araya getiriyor.

Antalya Film Festivali

Her sene Nisan ayında düzenlenen, yerli yabancı pek çok film severi buluşturan festival; en iyi yönetmen, en iyi film, en iyi kadın ve erkek oyuncuları seçerken film severlere keyifli ve unutulmaz anlar yaşatıyor.

İstanbul Kültür Sanata Vakfı tarafından bu sene 36.’sı düzenlenen festival 5 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında “Kaldır Kafanı” sloganıyla gerçekleştirildi.

Cappadox

Kapadokya bölgesinin coğrafi yapısı ve büyüleyici balon gezileriyle her yıl ziyaretçi akınına uğrayan Cappodox Festivali, ilkbahar aylarında gezi severlerin sabırsızlıkla beklediği festivaller arasında yer alıyor.

kapadokya festivali

Sanat, müzik, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle katılımcılarına eşsiz anlar yaşatan Cappadox, bölgenin tanıtımı ve turizme olan katkısıyla oldukça önemli bir konumda bulunuyor.

Bu yıl "Dünyadan Çıkış Yolları" teması altında üçüncüsü düzenlenen Cappadox, Kapadokya’nın eşsiz doğasında 18 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali

Kirazları ile ün salan Tekirdağ ilinde, her yıl hasatla birlikte yapılan ve geleneksel hale gelen festival, yerli yabancı pek çok katılımcıya unutulmaz anlar yaşatıyor.

Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali

Yerel bir festival olmaktan ziyade uluslararası dansçılar ve şovları ile Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali ülkemizin en renkli festivalleri arasına girmeyi başarıyor ve her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Bu sene 53.’sü düzenlenecek Tekirdağ Kiraz Festivali Haziran ayının ilk haftasında düzenlenecek.

Antalya Film Festivali

Dünyanın her yerinden sinemaseveri ağırlayan Antalya Film Festivali, 1964 yılından bu yana düzenleniyor ve ülkemiz turizmi açısından da oldukça önemli bir konumda bulunuyor.

istanbul uluslararası film festivali

Hem bölgenin tanıtımı hem de ülkemiz açısından büyük bir değer olan festival, sinemaseverlerin bir yıllık bekleyişinin sona ermesiyle birlikte her sonbahar büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Antalya Film Festivali bu sene 21 – 28 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kaman Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali

Türkiye’nin en kaliteli cevizini yetiştirme unvanına sahip olan Kırşehir’in Kaman ilçesinde her yıl Ekim ayında düzenlenen bu festival, iki gün sürüyor.

Kaman Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali

Ceviz yarışmaları, halk oyunları, konserler ve paneller ile ecen iki gün boyunca katılımcılar keyifli anlar yaşıyor. Gerek yurt içinden gerek yurt dışından katılımcı akınına uğrayan festival, özellikle de gurbetçilerin yeniden bir araya gelmesi, buluşması için önemli bir değer sayılıyor.

Festival geleneksel olarak her yıl Ekim ayında gerçekleştiriliyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumlar

Fu*** Sa*** Al*** 23 Mayıs 2017
En kısa sürede birine gitmek istiyorum.
Site Creation by Sirius Interactive