MENÜ  

Dalaman Havalimanı Araç Kiralama

Muğla , Dalaman Havalimanı

  • Muğla Dalaman Havalimanı (Araç alış ve  iade noktamız havalimanı otopark alanı B peronda karşılama olarak yapılmaktadır. )
  • E-mail: dalaman@enterprise.com.tr
  • Telefon:0553 303 09 14
  • Çalışma Saatleri: 7/24
dalaman havalimanı araç kiralama

Muğla'nın 6 Kilometre güneyinde yer alan Dalaman Havalimanı, Türkiye'nin uğrak havalimanlarından biri olup özellikle yazın anlık 5 milyon kullanıcıya hizmet vermektedir. Dalaman Havalimanı 1976 yılında yapımına başlanmış, 1981 yılında hava meydanı olarak ilk hizmete açılmıştır. Ardından şehrin gelişmesi ve yatırımların yapılması sebebi ile 1989 yılında havalimanı statüsü almıştır. 2003 yılından itibaren iç ve dış hatları ile hizmet veren havalimanı standart tasarımlarında dışına çıkarak hem görsel olarak kaliteyi yansıtmak ile birlikte 10 milyon yolcu kapasiteli olup ülkenin büyük havalimanları arasında yer almaktadır. Özellikle yaz dönemlerinde ziyaretçi çeken havalimanında Enterprise Dalaman Havalimanı araç kiralama merkezinden yapacağınız kiralama ile zamanınızın birçoğunu şehre ayırabilir ve kaliteli hizmetin farkına varabilirsiniz. Hem Antalya hem de Muğla'ya yakınlığı olan Dalaman Havalimanı araç kiralama merkezlerinde havalimanın yorgunluğunu atabileceğiniz konforlu, kaliteli ve güler yüzlü hizmetimiz ile sizi beklemekteyiz. Dalaman Havalimanı rent a car hizmetimiz sayesinde yolculuğunuzu hem güvenli hem de kaliteli bir şekilde devam ettirebilir, hiçbir sorun yaşamadan keşif zamanınızın tadını çıkartabilirsiniz.

Havalimanın ve tren yolunun bölgede yer alması ile birlikte Dalaman turizm merkezi olmak ile kalmamış turizm için de bir transit geçiş noktası da olmuştur. Bu özelliği neticesinde şehirde birçok konaklama, restoran ve gezi imkânını fazlasıyla sunmaktadır. Tarihte Karya bölgesi içerisinde yer aldığı bilinen Dalaman bulunduğu bölge gereği birçok doğal güzelliğe ve tarihe de ev sahipliği yapmaktadır. Kapıdağı nda Lidai, Lissay, Crya ve Kleopatra Hamamı, Şerefler de Kalynda ve kaya mezarları, Gökdağ da Likya kaya mağaraları, Kayadibi nde Likya kaya mezarları muhakkak görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca günümüzde sıkça denenen Likya Yolu yürüme denemelerinin bir bölümü de bu yerlerden geçmektedir.  Dalaman'a gitmişken rafting yapmadan dönmek olmaz. 229 kilometre ve 3. Zorluk derecesine sahip olan Dalaman Çayı'nda, son yıllarda yörenin yoğun tercih edilen rafting alanlarından biri haline gelmiştir. Ancak son zamanlarda yapılan baraj çalışmalarından dolayı buranın rafting merkezi olarak kullanılmasının önüne geçilmekte ve görmeniz için kısa bir zamanınız olduğunu hatırlatmak isteriz.  Dalaman'da Tlos Antik Kenti, Günlüklü Koyu, Gökgemile Koyu ve Sarıgerme Plajı muhakkak görülmesi gereken doğan güzellikler arasındadır. Özellikle Sarıgerme plajı 7 kilometre uzunluğu ile ülkemizin en uzun plajlarından biri olmuştur. Geniş bir kumsala sahip olan plaj, masmavi deniz ve yemyeşil çam ormanları ile soluklanmak için ideal bir yer. Plaj çevresinde bulunan restoran ve kafeler günü keyifle geçirmenize yardımcı oluyor.  Denizin ve doğanın eşsiz güzelliği eminiz ki sizi de acıktıracaktır. Dalaman bölge gereği balık yemekleri ile ünlü bir şehir olup birbirinden farklı deniz mahsullerinin tadına bakabilirsiniz. Yöreye özgü çipura, levrek, kefal, yılan balığı ve derin deniz balıklarından barbun, mercan, sinarit, orfoz, lâhos gibi balıklar bol bulunmak ile birlikte yerel restoranların elinde özel tarifler ile ayrıca güzelleşmektedir. Ayrıca yörede fazlasıyla yetişen susamdan yapılan kıtırmak helvasını da tatmak en güzel deneyimlerden biri olacaktır. Sizin de canınız çekti ise tek yapmanız gereken şey bir bilet alıp kiralayacağınız araç ile doğanın tadını çıkartmaktır!  

Site Creation by Sirius Interactive