Dünya'da Enterprise

1957 yılında 7 otomobil ile Amerika Birleşik Devletleri’nde Jack Taylor tarafından kurulan Enterprise Rent-A-Car®, kurulduğu günden itibaren benimsediği müşteriyi dinleme prensibi ile bugün dünyanın en büyük araç kiralama filosuna sahip firmasıdır. Günümüzde, 80 bin çalışanı ile yaklaşık 100 ülkede yer alan ve toplamda 2.3 milyonu aşan ayrıcalıklı araç filosu ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Yüksek hizmet standartlarını benimseyen Enterprise Holding, 2007 yılında National ve Alamo markalarını bünyesine katarak büyümeye devam etmiştir.

Enterprise Rent-A-Car® dünyanın en prestijli müşteri memnuniyeti anketi J.D. Power and Associates sonuçlarına göre son 9 yıldır araç kiralama sektörünün lider markası olarak fark yaratmaktadır. 

Türkiye'de Enterprise

1990 yılında kurulan Yes Oto Kiralama ve Turizm Yatırımları A.Ş. 1997 yılından itibaren National Car Rental® Türkiye lisansı ile hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye’de ilk günlük araç kiralama markası olan Yes Oto Kiralama ve Turizm Yatırımları A.Ş., ilk kez havayolu şirketleri ile geliştirdiği iş birliği ile online araç kiralama hizmeti vererek sektöre öncülük etmektedir. 2014 yılından itibaren de Enterprise Rent A Car ana lisansını alarak o günden bu yana Enterprise Türkiye olarak hizmetlerini başarı ile devam ettirmektedir. 

Enterprise Holding bünyesinde bulunan Enterprise Rent-A-Car, Alamo ve National Car Rental markaları, Yes Oto Kiralama ve Turizm Yatırımları A.Ş. tarafından Türkiye’de 38 ilde 110 ofis ile temsil edilmektedir.