Dünya'da Enterprise

1957 yılında 7 otomobil ile Amerika Birleşik Devletleri’nde Jack Taylor tarafından kurulan Enterprise Rent-A-Car®, kurulduğu günden itibaren benimsediği müşteriyi dinleme prensibi ile bugün dünyanın en büyük araç kiralama filosuna sahip firmasıdır. Günümüzde, 100 bin çalışanı ile 90'dan fazla ülkede yer alan ve toplamda 2 milyonu aşan ayrıcalıklı araç filosu ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Yüksek hizmet standartlarını benimseyen Enterprise Holding, 2007 yılında National ve Alamo markalarını bünyesine katarak büyümeye devam etmiştir.

Enterprise Rent-A-Car®, Forbes Top 500 Özel Şirketler Listesi’nde 16. sırada yer almaktadır ve dünyanın en prestijli müşteri memnuniyeti anketi J.D. Power and Associates sonuçlarına göre son 9 yıldır araç kiralama sektörünün lider markası olarak fark yaratmaktadır. 

Türkiye'de Enterprise

1990 yılında kurulan Yes Oto Kiralama A.Ş. 1997 yılından itibaren National Car Rental® Türkiye lisansı ile hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye’de ilk günlük araç kiralama markası olan Yes Oto Kiralama, ilk kez havayolu şirketleri ile geliştirdiği iş birliği ile online araç kiralama hizmeti vererek sektöre öncülük etmektedir. 

Enterprise Holding bünyesinde bulunan Enterprise Rent-A-Car, Alamo ve National Car Rental markaları, Yes Oto Kiralama A.Ş tarafından Türkiye’de 30 ilde 70'in üzerinde ofis ile temsil edilmektedir.