REZERVASYON YAPIN

Çanakkale

Çanakkale Oto Kiralama

Tarih boyunca antik dönemlerden 20. yüzyıla kadar birçok tarihi olaya şahitlik yapmış olan Çanakkale, Asya ve Avrupa kıtaları ile Karadeniz ve Akdeniz’i birbirine bağlayan bir geçit görevi görmesiyle asırlar boyu önemli bir ticari merkez olmuştur. M.Ö. 3000 yılından M.S. 1. yüzyıl Roma uygarlığına kadar uzanan, depremlerle defalarca yıkılan ve tekrar kurulan Troya, gelmiş geçmiş en büyük uygarlıklardan biridir. Tarih boyunca gerek göç gerekse yağmalama ya da ticari amaçlarla çeşitli topluluklara ev sahipliği yapmış olan Çanakkale, kültürel değişimler sayesinde eşsiz bir mozaik oluşturmuş ve bu yönüyle tam anlamıyla bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

Geziniz sırasında Çanakkale’nin doğal güzelliklerini, antik şehirlere ait kalıntıları, Osmanlı dönemi yapılarını ve I. Dünya Savaşı’nda destan yazmış olan kahraman ordumuza ait tabyaları ve şehitlikleri ziyaret edebilirsiniz. Şehir içinde görülmesi gereken noktalar arasında Aynalı Çarşı, Kordon, Çanakkale Deniz Müzesi, Troy filminden sonra Çanakkale’ye hediye edilen Truva Atı ve eski bir hamamdan müzeye dönüştürülen Seramik Müzesi bulunur.

 

Tarihe Tanıklık Eden Şehir: Çanakkale

Şehir turu sonrasında yemek molası vererek taze deniz ürünlerini deneyebilir ve çay eşliğinde Çanakkale’nin meşhur tatlısı Peynir Helvası’nı tadabilirsiniz. Turunuza UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Troya Milli Parkı’nda yer alan antik kent, Troya Müzesi ve Tevkifiye Arkeo Köyü ile devam edebilirsiniz. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı içerisinde yer alan Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyaları, Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Atatürk Anıtı ve Siperleri’ni görebilirsiniz. Ayrıca Osmanlı döneminde İstanbul kuşatması esnasında Avrupa’dan Bizans’a gelebilecek olan yardımları engellemek amacıyla Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Kilitbahir Kalesi de bu milli park içerisindedir. Kalenin hemen karşı kıyısında yer alan ve Kilitbahir Kalesi’yle aynı zamanda ve aynı amaçla yaptırılmış olan Çimenlik Kalesi’nde, Çanakkale Savaşı sırasında İngiliz gemisinden kaleye atılan ve hala atıldığı yerde durmakta olan top mermisini görebilirsiniz.

Çanakkale’yi Enterprise ile Keşfedin

Çanakkale’de görülecek pek çok yerin birbirinden uzak olması sebebiyle, merkez dışında kalan yerleri rahat ve konforlu bir şekilde görebilmeniz için en konforlu araç kiralama hizmetine ofisimizden erişebilirsiniz. Çanakkale rent a car hizmetlerimizle size en uygun seçenekleri sunarak yolculuğunuzu huzur ve güvenle tamamlamanızı amaçlıyoruz. Bireysel ve kurumsal olarak araç kiralama hizmetimizde modern filomuzla, müşterilerimizin ve yolcularının güvenliği önceliğimizdir. Aracınızı Çanakkale oto kiralama ofisimizden hızlı bir şekilde kiralayabilir ya da web sitemiz üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz aracınızı sizin istediğiniz yere getiriyor ve bırakmak istediğiniz yerden alıyoruz. En güncel kampanyalarımıza hemen göz atın!

Havalimanı Ofisleri

Şehir Merkezi