MENÜ  

Taksim Rent A Car

İstanbul , Taksim

  • Adres: Intercontınental Otel Askerocağı Cad. No:1 Beyoğlu/İstanbul  (Mete Caddesi, Intercontinental Otel Arka Girişi, Gezi Parkı Yanı)
  • E-mail: taksim@enterprise.com.tr
  • Telefon: 0212 254 77 19
  • Pazartesi - Pazar / 08:30-19:00
  • Ofisimiz sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde kapalıdır.
taksim araç kiralama

İstanbul'da Avrupa yakasının merkezi diye nitelendirilebilecek tarihi ilçe Taksim, 7/24 yaşayan ve hayatın bir an olsun durmadığı ilçelerdendir. İstanbul turunuza başlamak için daha iyi bir tercih olamaz. Tarihi yapıları, birbirinden farklı konsepte sahip kafeleri, global ve lokal mağazaları, yerel ve dünya mutfağından lezzetler sunan restaurantları, eğlence mekanları, sanat durakları ve birbirinden farklı kültürleri tek potada harikulade biçimde eritmiş bir ilçedir Taksim. Taksim ve yakınlarında bulunan semtlerindeki tarihi dokunun bir parçası olmak Enterprise Taksim rent a car hizmetiyle çok kolay. Şehrin nabzını tutmak, kendinizi İstanbul'un hareketli yaşantısına bırakarak kısa sürede şehri keşfedebilmek için Taksim araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Unutulmaz İstanbul masalınızda Enterprise olarak size hizmet vermekten mutluluk duyacağız. 

Beyoğlu, tarihi özelliklerini koruyan, 100 yıl önceki Avrupa etkisindeki mimari mirasıyla yerli ve yabancı turist tarafından ilgiyle incelenen tarihi bir semttir. İstanbul un nevi şahsına münhasır ve görülmeye değer semtlerinden birisidir. Beyoğlu ve özellikle Taksim, Taksim Meydanı şüphesiz İstanbul un dünyaca ünlü en popüler lokasyonlarıdır. Nostaljik tramvayların çalıştığı, yalnız yayalara açık olan İstiklal Caddesi, günün her saatinde kalabalık insan gruplarına ev sahipliği yapmaktadır. Taksim Meydanı yakınlarında yer alan Çukurcuma ve Cihangir tarihi sahafları, antikacı dükkanlarıyla beraber eski restore edilmiş evler, cafeler ve sanat galeri de bünyesinde barındırır.  Gezilmesi tavsiye edilen turistik bir yer ve aynı zamanda İstanbul un en eski semtlerindendir. Renkli kişilikler barındıran Hazzo Pulo Pasajı içerisindeki çaycılar, gençlerin buluşma noktalarından biridir.  Taksim'de tadına doyulmaz lezzetler arasında bulunan ıslak hamburger, midye tava gibi sokak tatlarını deneyimlemenizi öneririz. Beyoğlu-Karaköy arasında çalışan tarihi tramvay hattı Osmanlı padişahı Abdülaziz tarafından yaptırılmış, inşaatı 1871 ila 1876 seneleri arasında gerçekleştirilmiştir. St. Antuan Kilisesi, Santa Maria Draperis Kilisesi, Panayia Rum Ortodoks Kilisesi, Aya Triada Beyoğlu Rum Ortodoks Kilisesi, Aznavur Pasajı, Atlas Pasajı, Elhamra Han, Galatasaray Postanesi, Çiçek Pasajı, Halep Pasajı, Nevizade, Terkos Pasajı, Anadolu Han-Rumeli Han-Afrika Han gezilip görülesi Taksim değerlerindendir. Fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmayın ve karşınıza her köşe başında çıkacak insan manzaralarını fotoğraflamayı ihmal etmeyin.  

Site Creation by Sirius Interactive