MENÜ  

Çorum Rent a Car

Çorum , Merkez

  • Adres: Akkent Mah. Çevreyolu Bulvarı İskilip Kavşağı No:184 Merkez/Çorum
  • Telefon: 0364 224 01 44
  • Telefon: 0542 739 11 63
  • Faks: 0364 777 1 333
  • Çalışma Saatleri: Pazartesi - Pazar / 08:30 – 19:00

çorum araç kiralama

Birçok kaynakta açık hava müzesi diye betimlenen Çorum, binlerce yıl Anadolu’nun en eski ve güçlü uygarlıklarına ev sahipliği yapmış olmasıyla tam bir medeniyetler beşiğidir. 7000 yıllık bir tarihe sahip olan Çorum, Hititler’in başkenti Hattuşaş ve dünya tarihine yön veren bulgulara ulaşılan Alacahöyük sayesinde 1800’lerden beri arkeologların ilgisini üzerinde toplamıştır. Kadim tarihin gizemli durakları arasında keşif heyecanınıza Enterprise Çorum araba kiralama ofisimizden kiralayacağınız araçlar eşlik etsin. Enterprise Çorum rent a car ofisimiz Merkez’de yer alması sebebiyle ulaşımı oldukça kolay bir lokasyona sahiptir, bu sayede rent a car işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü ören yerleri, yaylaları ve Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan konumuyla Çorum keşfedilmesi gereken duraklardan biri olma özelliği taşıyor.

İlk kez 1835 senesinde bilim dünyasına tanıtılmış olan Alacahöyük’te dört tarihi çağı (Kalkolitik, Eski Tunç, Hitit, Frig) kapsayan katmanlar bulunmuştur. Kazı sonucu meşhur Hitit Güneş Kursu, kral mezarları, sfenksli kapı ve mabet-saray binası gibi kalıntılar ortaya çıkartılmıştır. Yerli ve yabancı tarih severlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgedeki Hattuşaş ise Anadolu’nun bilinen ilk başkentidir ve 1986 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Taşı toprağı tarih kokan kent Hitit, Asur, Frig, Galat, Roma ve Bizans dönemlerine ev sahipliği yapması sebebiyle bir kültür mozaiğidir.

Çorum’un bir diğer değeri olan ve halk arasında “Uzun Geçit” olarak bilinen 12 kilometre uzunluğundaki İncesu Kanyonu, M.Ö 2000 yıllarına dayanan kalıntılar barındırır ve mutlaka görülmesi gerekenler listesinde yer alır.

Tarihi bir kent olmasının yanı sıra gelişmiş bir yemek kültürüne de sahip olan Çorum’un binlerce yerel lezzeti vardır. Bunlardan ismi en çok bilinen ve denemeden dönmemeniz gerekenlerden birkaçı; Çorum’un meşhur lezzeti leblebiyle yapılan özgün tatlısı teltel, mayalı, yanıç, kömbe, oğmaç, zalpa, söbelik dolması, hingal, helise, borgaç, haşhaşlı çörek, çullama, tirit, keşkek, kara çuval helvası, hedit, cızlak, yırtma çorbası, iskilip dolması, kuru mantı…

Çorum adıyla özdeşleşen leblebinin bu coğrafyada yaklaşık 300 yıllık bir geçmişi vardır. Aynı zamanda Osmancık ve Kargı’da yetişen pirinç türleri ve Oğuzlar cevizi de deneyimlenmesi gereken diğer lezzetlerdir. Unutulmaz anılar biriktireceğiniz bu keyifli tarih yolculuğunda aracınızı Çorum araç kiralama ofisimizden kiralamak için yetkili arkadaşlarımız sizi bekliyor olacak.

Site Creation by Sirius Interactive